resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

YAPICILAR’DAN FLORMAR İŞÇİLERİNE DESTEK

YAPICILAR’DAN FLORMAR İŞÇİLERİNE DESTEK
Yapıcılar Müzik Grubu, ilk video müzik klibini Flormar’ın direnişçi işçileriyle çekti
Yapıcılar Müzik Grubu, ilk video müzik kliplerini Flormar’ın direnişçi işçileriyle birlikte çekti. Dün sabah Flormar’da fabrika önünde direnen işçilerle, Yapıcılar Müzik Grubu klibi birlikte izledi.

Nâzım Hikmet’in dizeleri, direnen Flormar işçileriyle buluştu. Grubun, sözleri Nâzım Hikmet’in ‘İkimiz’ adlı şiirinden alınan şarkısına Flormar işçileriyle birlikte çektiği klibin ilk gösterimi, direniş alanında işçilere yapıldı. ‘İkimiz’ aynı zamanda Yapıcılar’ın ilk klibi oldu.

Yapıcılar Grubu’nun, sözleri Nâzım Hikmet’in ‘İkimiz’ adlı şiirinden alınan şarkısına Flormar işçileriyle birlikte çektiği klibin ilk gösterimi, direniş alanında bugün işçilere yapıldı.

144 gündür direnişte olan işçiler çekilen klibi, Gebze’de bulunan fabrikanın önünde, Yapıcılar grubu üyeleriyle birlikte izlediler.

Gösterime sanatçılar Orhan Aydın ve Cansu Fırıncı da katıldı.

Flormar direnişçilerinden Sultan Kılıç, klibin gösteriminin ardından soL’a yaptığı açıklamada, “Çok mutluyum, onlarla klip çekmek çok güzeldi. Yapıcılar ekibine çok teşekkür ediyoruz. Klibi çok beğendik” dedi.

Yapıcılar grubunun üyesi Ulaş Özer ise, “İkimiz şarkısını Flormar Direnişi’yle özdeşleştirmiştik zaten. Ve bunu bir direniş şarkısına dönüştürmek istemiştik. Flormar bizim için önemli bir direniş. Birlikte bir klip çekelim istedik ve Nâzım’ı sınıfıyla bir kez daha buluşturalım istedik. Çok mutluyuz, hepimizin klibi oldu” ifadelerini kullandı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ