resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

Sanayi Köprülü Kavşak Projesi’nin Köprü Kısmı Tamamlandı, Trafiğe Açılıyor

Sanayi Köprülü Kavşak Projesi’nin Köprü Kısmı Tamamlandı, Trafiğe Açılıyor
Ekonomik kriz ve mevsimsel nedenlerden dolayı yapımı geciken Yeni Gölcük Yolu Sanayi Köprülü Kavşak Projesi’nin köprü kısmı bitti. 330 metre uzunluğunda olan köprü gidiş-geliş 4 şeritten oluşuyor. Köprü, bugün trafiğe açılacak.

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapımı süren D-130 Karayolu Sanayi Köprülü Kavşak Projesi’nin yapımı 1 Mart 2018’de başladı. Yüklenici firma çalışmalara hızlı başladı. Ancak yaşanan ekonomik kriz nedeniyle iş durdu. Uzun süre çalışma yapılmadı. İlimizdeki trafik yoğunluğunu yükünü taşıyan Sanayi Kavşağı’nda yarım kalan işin tamamlanması için başlatılan girişimler sonuç verdi, ödenek aktarıldıktan sonra çalışmalar yeniden başladı. 35 milyon TL ihale bedeliyle işi üstlenen yüklenici Erk firması projenin köprü kısmını tamamladı.

YARIN TRAFİĞE AÇILIYOR

Yeni Gölcük Yolu Köprülü Kavşak Projesi’nin köprü kısmı bugün trafiğe açılıyor. Yan yollardaki trafik akışı köprüye verildikten sonra bu kez de yan yol inşaat çalışmalarına başlanacak. Konuyla ilgili gazetemize bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, “Sanayi Kavşağı trafik yoğunluğunu taşıyan önemli bir nokta. Gecikmeli de olsa köprü kısmı trafiğe açılıyor. Köprünün açılmasıyla bölgedeki trafik akışında rahatlama yaşanacak, yan yol çalışmaları ise devam edecek.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ