resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

KOSGEB BASIN-YAYIN’A DESTEK OLACAK

KOSGEB  BASIN-YAYIN’A DESTEK OLACAK
KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer ilimizdeki basın sektörünün
temsilcileriyle bir araya gelerek basın-yayın sektörüne verilebilecek hibe ve kredilerle ilgili bilgi verdi

KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer ilimizdeki basın sektörünün temsilcileriyle bir araya gelerek basın-yayın sektörüne verilen hibe ve kredilerle ilgili bilgi verdi.  Kocaeli Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer’in yanısıra, KOTO Başkanı Necmi Bulut, KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Akif Şen ve ilimizde yayın yapan basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

“DESTEKLERLE İLGİLİ BİLGİ ALABİLİRSİNİZ”

Necmi Bulut, “KOSGEB tarafından yıl boyunca destek programları yapılıyor. Üyelerimizin bu desteklerden faydalanması için toplantılar yapmaktayız. Nakit sıkıntısının çözülmesi için bu değerler çok önemli. KOSGEB İle işbirliği kapsamında verilecek desteklerle ilgili bilgi alabilirsiniz” diye konuştu.

“DESTEĞE ERİŞİMİ KOLAYLAŞTIRDIK”

KOTO Başkanı Necmi Bulut’un ardından söz alan KOSGEB İl Müdürü İbrahim Ustaömer, “Sektörler bazında bu toplantıları yapıyoruz. Bugün basın mensuplarımıza işbirliği programımızı anlatıyoruz. Bu programımız ortak projeleri desteklediğimiz bir programımızdır. 4 ay önce rakamları arttırdık, desteğe erişimi kolaylaştırdık ve sahaya indik” şeklinde konuştu.

“SIKINTIYI SİZ BELİRLEYECEKSİNİZ”

KOSGEB tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin bilgi veren Ustaömer konuşmasında, “İşbirliği programının asıl amacı ortak sorunlara ortak çözümler sunabilen projeleri desteklemektir. Sıkıntıyı sizler belirleyeceksiniz. Projeleri birlikte bize getirebilirsiniz ve bizde sizleri destekleyebiliriz. KOBİ’ler, KOBİ ile büyük işletme bir araya gelerek bize başvurabilir.” ifadelerini kullandı.

5 MİLYON’A KADAR DESTEK

Ortaklık modellerine göre  5 milyon TL’ye kadar destek verebiliyoruz” diyen İbrahim Ustaömer sözlerinin devamında, “İşletici Kuruluş Modeli ve Proje Ortaklığı Modelimiz var. Proje süresini en az 12 ay en fazla 36 ay olarak belirledik. Asgari KOBİ sayısı 2, 3, 5 olmalı.  İşletici Kuruluş Modeli’nde geri ödemesiz 2 milyon, geri ödemeli 3 milyon olmak üzere toplam 5 milyona kadar destek sağlayabiliyorıız. Proje Ortaklığı Modeli’nde de 10 milyon TL’ye kadar destekler sunabiliyoruz” şeklinde sonlandırdı.

DESTEKLENEN GİDERLER

Ustaömer sözlerini, “Ortak projelerde kurum başına geri ödemesiz 250 bin, 500 bin ve 1 milyon  TL gibi rakamlarla destekte de bulunabiliyoruz.   Personel giderleri, yazılım giderleri, işyeri kirası, hizmet alımları, makine teçhizat ihtiyacı gibi giderleri destekleyebiliyoruz. İnşaat gideri, taşıt alımı, personel SGK’larını desteklemiyoruz” sözlerini sonlandırdı.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ