resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

Halil Kayın halkla buluşmaya devam ediyor

Halil Kayın halkla buluşmaya devam ediyor

Saadet Partisi Derince Belediye Başkan Adayı Halil Kayın seçim çalışmaları kapsamında Artvin Yukarımaden ve Aşağımaden Köyleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne ziyarette bulundu.

Vatandaştan yoğun ilgi gören ziyarette Artvinlilere seslenen Halil Kayın, Derince’nin problemlerine geliştirdikleri çözüm önerilerinden bahsetti.

“Kapımız her zaman herkese açık olacak”

“İsimsiz olarak yaptırdığımız bir araştırmaya göre halkın belediye ile ilgili en büyük şikayeti, belediyeyle iletişim kuramamak. Beyaz masa gibi uygulamaların da yetersiz kaldığı yönünde bir geri dönüş aldık.

 Derince’miz Milli Görüş belediyeciliği ile yönetildiği dönemde halka açık bir belediyecilik anlayışı vardı. Bu doğrultuda Halit Altuntaş, salı günlerini ‘halk günü’ olarak ilan etmişti. Vatandaş her Salı belediyeye gelip başkanla görüşüp, dertlerini iletebiliyordu. Biz, kapalı kapılar arkasında, vatandaştan uzak belediyecilik anlayışını ortadan kaldıracağız. Vatandaş kolaylıkla belediyede muhatap bulabilecek,” şeklinde konuştu.

Projelerine de değinen Halil Kayın, “Teknolojiyle iç içe bir hayat yaşıyoruz. Biliyorsunuz Başbakanlığın ‘BİMER’i vardı Cumhurbaşkanlığı’nın ise ‘CİMER’i var. Biz de Derince’miz için ‘Derince İletişim Merkezi’ ‘DİMER’ mobil uygulamasını yazacağız. Bu uygulama sayesinde vatandaş, talep ve isteklerini belediyemize kolaylıkla iletebilecek; belediyenin hizmetlerinden daha hızlı faydalanabilecek,” dedi.

“e-referandum”

Şeffaflık anlayışından bahseden Halil Kayın, “Biz bir bölge veya mahalle ile ilgili önemli bir karar alırken, bunu tek başımıza yapamayız. Halkımızın, bölge insanının ne düşündüğünü bilmek durumundayız. Yazacağımız DİMER uygulaması üzerinden bölgeyi ilgilendiren önemli konuları ‘e-referandum’ olarak halkın oylamasına sunacağız, hizmetlerimizi halkın beklentilerine göre şekillendireceğiz. Yine şeffaflık ilkesi gereği, belediyemizin gelir ve giderlerini, aylık olarak web sitemizde yayınlayacağız,” ifadelerini kullandı.

Halil Kayın konuşmasının ardından dernek binasında Artvinlilerle bir süre sohbet edip vatandaşın sorularını cevapladı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ