resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

ERZURUM TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

ERZURUM TANITIM GÜNLERİ BAŞLADI

Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından gerçekleştirilen Erzurum Tanıtım Günleri bugün itibariyle ziyaretçilere kapılarını açtı.
Kocaeli Erzurum Dernekler Federasyonu (KEDFE) tarafından düzenlenen Erzurum Tanıtım Günleri başladı. 14 Nisan’a kadar sürecek olan tanıtım günleri Uluslararası Fuar Merkezi’nde misafirlerine kapılarını açtı. Erzurum Tanıtım Günleri’nde Erzurum adeta Kocaeli’ye taşınacak. 4 gün sürecek tanıtım günlerinde Erzurum ilinin tarihine ve geleneğine ait her şey ziyaretçilere sunulacak. 17.30’da protokol açılışının yapılacağı tanıtım günlerinde saat 17.15’te ise cirit gösterisi düzenlenecek. Tanıtım gününün ilk gününde ayrıca Dursun Ali Erzincan da konuk olacak. Program kapsamında ayrıcadünyanın en büyük cağ kebabı yapımının rekor denemesi yapılacak. 
ERZURUM’A YOLCULUK YAPILACAK
Erzurum yöresel halk oyunlarının, kültürel ürünlerinin sergilendiği tanıtım günlerinde vatandaşlar adeta Erzurum’a yolculuk yapacak. Erzurum Tanıtım Günlerinde, Kocaeli’de yaşayan vatandaşlara Erzurum’a özgü kadayıf dolması, cağ kebabı, oltu taşı, ayran aşı, geleneksel el sanatları, ilginç etkinlikler iel birlikte tanıtımlar yapılıyor. Çeşitli tiyatro gösterimlerinin sahneleneceği tanıtım günlerinde, birçok yerel sanatçı ve ozan da türkü ve şarkılarıyla vatandaşlara neşeli anlar yaşatacak.

İLÇE BELEDİYELERİ STANT KURDU
Kocaeli Erzurumlular Derneği, Kocaeli’nde bulunan Erzurum hemşehri dernekleri, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Erzurum Atatürk Üniversitesi gibi kurumların destek verdiği programda Erzurum ilçe belediyeleri de stantları ile yöresel ürünlerini ve kültürel öğelerini tanıtma fırsatı bulacak.Milli Mücadelenin 100’üncü yılı dolayısıyla Erzurum Kongresi’ni anlatan bir gösteri olacak.  2020 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması yönünde bir imza kampanyası başlatılacak. Akşamda 500 yıldır Erzurum’da süregelen binbir hatim geleneği yerine getirilecek. 


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ