resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

EMEK ÖRGÜTLERİ 1MAYIS’TA KOCAELİ’DE

EMEK ÖRGÜTLERİ 1MAYIS’TA KOCAELİ’DE
KESK-DİSK-TTB-TMMOB Kocaeli örgütleri gerçekleştirdiği ortak basın açıklamasında 1 Mayıs’ı ilimizde kutlayacaklarını duyurdu

KESK-DİSK-TTB-TMMOB Kocaeli örgütleri gerçekleştirdiği ortak basın açıklamasında 1 Mayıs’ı ilimizde kutlayacaklarını duyurdu. Eğitim Sen Kocaeli şube binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına Kocaeli Tabip Odası Temsilcisi Ersin Karagöz, KESK dönem sözcüsü ve SES Eş Başkanı Gökhan Bektaş, TMMOB adına Mehmet Ali Elma ve DİSK Bölge Temsilcisi Vedat Küçük ile sendika üyeleri katıldı.

“GEREĞİNİ TALEP EDİYORUZ”

Örgütler adına basın açıklamasını okuyan KESK dönem sözcüsü ve SES Eş Başkanı Gökhan Bektaş, “Bizler, KESK, DİSK, TMMOB ve TTB Kocaeli Örgütleri olarak 2019 yılı 1 Mayıs Emek, Mücadele ve Dayanışma gününü ilimiz Kocaeli’nde kutlamayı kararlaştırmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz yıl Siyasi İktidarının iyi çocuğu Konfederasyonlarından birinin, tamamen Siyasi bir şova dönüştürdüğü İzmit 1 Mayıs’ını gerekçe göstererek, bizlere 2018 yılında ısrarla alan tahsis edilmemesine karşı, bizler bu yıl oldukça erken bir dönemde, Kocaeli Mülki Makamlarına gerek yazılı, gerekse sözlü başvurularımızı yaptık,  şimdi gereğini talep ediyoruz” dedi

“BİZİM TEMEL HAKKIMIZ”

Bektaş basın açıklamasını, “Bu kentin emekçileri ve örgütleri olarak, bu kentin meydanları ve alanlarının bizlere 1 Mayıs Bayramımız için tahsis edilmesinden daha doğal bir hak olamaz. Demokrasinin ve İdarenin yerel kurumlar ile işbirliği yapması zorunluluğun sonucu, bizim de temel talebimizdir. Kapitalizmin, bütünlüklü olarak en büyük tahribatı yarattığı Kocaeli’de, bu şehrin emekçileri olarak 1 Mayıs’ta Kocaeli’nde olacağımızı, tüm sömürü mekanizmalarına karşı, tabandan gelen, özgürlükler, demokrasi, ekmek ve barış taleplerimizi alanda haykıracağımızı tüm kamuoyuna saygılarımızla ifade ediyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

“BİZE DÖNÜŞ YAPILMADI”

KESK dönem sözcüsü ve SES Eş Başkanı Gökhan Bektaş basın açıklamasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Türk-İş Konfederasyonun 1 Mayıs’ı Kocaeli’de kutlayacağın hatırlatılması üzerine açıklamalarda bulunan Bektaş, “3 sefer kaymakamlığa talepte bulunduk. Dilekçeler verdik kabul edilmedi. Bildirim formu verdiler doldurup teslim ettik. Şu saate kadar bize dönüş yapılmadı” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ