resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

İŞTE DİLBER AY’IN ACI DOLU HAYAT HİKAYESİ

İŞTE DİLBER AY’IN ACI DOLU HAYAT HİKAYESİ

Ünlü sanatçı Dilber Ay’ın hayatını kaybetmesi herkesi üzdü. Geçirdiği kalp krizi sonucu yaşama veda eden Dilber Ay’ın hayat hikayesi ise yaşadığı acılarla dolu. Peki Dilber Ay kimdir, nerede doğdu, kiminle evli? Usta sanatçı yıllar önce yaşadığı olayı gözyaşlarıyla anlatmıştı. Dilber Ay, kendisine tecavüz etmek isteyen kişiyi öldürdüğü için cezaevinde yatmıştı. İşte Dilber Ay’ın Kahramanmaraş’tan Frankfurt’a uzanan hayat hikayesi ve yaşadıkları.

Düzce’de yaşayan ünlü sanatçı Dilber Ay, akraba ziyareti için gittiği Ankara’da kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sanatçı Ay’ı hayatta tutmak doktorlar, yaklaşık bir saat çaba sarf etti. Ancak usta sanatçı Dilber Ay, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

CEZAEVİ KONSEPTLİ PROGRAMI OLAY OLMUŞTU

Flash TV’de yaptığı Kadere Mahkumlar programındaki cezaevi konsepti televizyon tarihinde bir ilk olmuştu. Dilber Ay, demir parmaklıklarla çevrili stüdyoda konuklarını ağırlamış, türkülerini seslendirmişti.

CİNAYETİ GÖZYAŞLARIYLA ANLATMIŞTI

Yıllar önce işlediği bir cinayet nedeniyle cezaevinde yatan Dilber Ay, yaşadığı acı dolu günleri ilk defa açıklamıştı.2017 yılında TV8 ekranlarında yayınlanan ‘Yaşamdan Hikayeler’ programına konuk olan ünlü türkücü Dilber Ay, canlı yayında hapse neden girdiğini gözyaşlarıyla anlatmıştı.

ALMANYA’DA HAPİS YATTI

Almanya’da turne sırasında kendisine tecavüz etmek isteyen kişiyi öldürdüğünü belirten Dilber Ay, “Başıma kötü bir şey gelmesin diye vurdum adamı. 7-8 yerinden bıçakladım. Ah vah etmedim. Sarkıntılık yapmak istedi, o da boğazında kaldı” sözleriyle itirafta bulunmuştu. Ünlü türkücü, işlediği cinayet yüzünden Frankfurt’ta 8 ay 21 gün cezaevinde kaldı.

DİLBER AY’IN KAHRAMANMARAŞ’TA BAŞLAYAN HAYAT HİKAYESİ

Türk halk müziği sanatçısı, söz yazarı ve sunucu Dilber Ay, 1 Ocak 1956’da Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde dünyaya geldi. Kureyşan aşiretine bağlı olan bir aileden gelen Dilber Ay, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu.

Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan önce Ankara’ya, oradan da Bolu-Düzce taraflarına göç ederek yerleşti. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi.

Evlenmeden önce Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. 1969’da TRT Radyosu’nun düzenlediği yarışmada Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve düzenlenen güzel ses yarışmasında birinci oldu. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 24 albümü oldu. Almanya’da iki kere hapis yattı.

dilber ay eşi2

1998 yılında Almanya’da iken İbrahim Karakaş ile evlendi.


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ