resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ’NDEN ZEKİ AYGÜN’E HODRİ MEYDAN

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ’NDEN ZEKİ AYGÜN’E HODRİ MEYDAN

Derince Çınarlı Mahallesi Günbatımı Sokak’taki futbol sahasının içler acısı durumuna mahalle sakini gençler isyan etti. Başkan Zeki Aygün sahanın güzel olduğunu belirtirken mahalle sakini gençler sahanın patates tarlası gibi olduğunu dile getirdi.

Önceki dönem Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’un sözünü verdiği aday olmayacağını anlayınca yarıda bıraktığı Derince Çınarlı Mahallesi Günbatımı Sokak’taki futbol sahasının durumunu CHP’li Meclis Üyesi Rıza Özcan Elden, Derince Belediyesi Temmuz ayı meclisinde gündeme getirmiş Başkan Zeki Aygün tarafından da gerekeni yapacağız sözü verilmişti. Ancak bugün yaşanan olayın ardından mahalle sakini gençler isyan etti.

CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ GÜNDEME GETİRMİŞ BAŞKAN AYGÜN SÖZ VERMİŞTİ

CHP’nin Derince’de genç Meclis Üyesi Rıza Özcan Elden, Derince Belediyesi Temmuz ayı Meclis toplantısında Derince Çınarlı Mahallesi Günbatımı Sokak’taki futbol sahasının durumunu gündeme getirmişti. Bunun üzerine Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün, gençler yeter ki enerjilerini spora harcasınlar gerekeni yapacağız sözünü vermişti. Bu sözün ardından bu güne kadar futbol sahasına her hangi bir şey yapılmadı.

SAHAYA GİTTİ EKSİĞİ SORDU

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün bugün sözü edilen futbol sahasına gitti. Gitmeden önce de Özel Kalem Müdürü saat 15.30 sularında mahalle sakini gençlerden Fırat Başer’i aradı ve futbol sahasına birlikte gittiler. Bölgede inceleme yapan Aygün, bu sahada ne eksik diye sordu. Fırat Başer’de sahanın durumunun kötü olduğunu, direklerin yamuk bir şekilde bırakıldığını, sahanın hemen yanında bulunan dere yatağını tehlike arz ettiğini ve bu dere yatağının üzerinin tellerle kapatılması gerektiğini belirtti.

ANNESİ BAŞINDA DURSUN

Bunun üzerine Başkan Aygün’ün, “Ne varmış sahanın durumunda gayet güzel. Direkler de de sıkıntı yok. Bu dere yatağını nasıl kapatalım. Maliyeti çok yüksek olur. Onla mı uğraşacağız. Bunu yapacağımıza gidip başka yerde başka bir şey yaparız “ diye cevap verdiğini belirten Fırat Başer, “Başkanım buraya çocuk düşerse ölüm riski var dediğimde, beni tersleyerek annesi başında dursun, gitsin başka yerde oynasın “cevabını verdi.  

PATATES TARLASI GİBİ

Kendisinin bile zorla yürüdüğü saha için gayet güzel bir saha diyor diyen Fırat Başer, “Bir belediye başkanına bu tavrı hiç yakışmadı. Geçen seneden beri söz verilen ama ilgilenilmeyen bu futbol sahası resmen Çınarlı Mahallesi gençlerine haram oldu. Patates tarlası gibi bir yeri bize layık gördüler. Bu tavır Çınarlı Mahallesi gençlerini çok üzdü “ diye konuştu.

TOPA BİLE VURAMAZ

Yaşanan bu olayın ardından futbol sahasına giden CHP’li Meclis Üyesi Rıza Özcan Elden, “Başkan Aygün mecliste söz vermesine rağmen 2 tane kale direğini getirip dikmiş. Sahayı da gördüğünüz bu halde bırakmış. Başkan Aygün’ün gençlerin bu saha ile ilgili taleplerini yok sayması sahanın dere kenarında olmasına rağmen kenarlara bir tel çekilmemesi ve bunun sorulması üzerine çocuklar düşmesin diye buraya bekçimi tutacağız o zaman gitsinler başka yerde oynasınlar demesi kabul edilebilir bir şey değil. Bu sahada top oynamayı geçin yürümek bile imkansız. Madem ki saha çok güzel Başkan Aygün’e çağrımdır, “AKP Gurubundan bir takım kursun bir maç yapalım. Bakalım kendi yaptığı bu sahada topa vurabilecek mi? “

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ