resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

CANER ARDUÇ-ÇİĞ SÜT EMMİŞ İNSANLAR

Caner Arduç

Caner Arduç

İnsanoğlu çiğ süt emmiş vesselam.

Ayağın bir kez taşa takılmaya görsün. Sütsüzlük damarı tutanlar nefsine yenik düşerek soysuzca davranışlar içerisine girer, iyiliğini gördüğü kimselere kötülük yapar.

İşsiz güçsüz sokakta aylak aylak dolaşırken kolundan tutup ekmek verdiklerin, ilk sıraya onlar geçer bir tekme de ben atayım diye.

Bu bölüm akıllarınızda durakalsın,

2014 yerel seçimlerine gidelim. Bildiğiniz üzere İzmit’ te AKP’ nin adayı Nevzat Doğan ve CHP’ nin adayı Sefa Sirmen kıyasıya bir yarışın içinde, seçimin kazananı burun farkıyla AKP olmuştu. Dönemin CHP İlçe başkanı Selman Yıldırım, göreve geldiği günden bu yana “2014 İzmit Bizim” sloganı ile bir iddia koyarak amansız bir çalışma içerisine girmiş, belki de hak ettiği belediye başkan adaylığını kentini düşünerek, partisini düşünerek büyük bir fedakarlıkla reddedip, Sefa beyin destekçisi olmuştu.

Seçimlerin ardından görevi bırakan Yıldırım, işinin başına geri dönerek bir sonraki seçimler için yine bir umutla çalışmalara başladı. 2014 Seçimlerinden bu güne köy köy, mahalle mahalle dolaştı. Gençlerin ağabeyi oldu, bir çok partiliyi iş sahibi yaptı. Gençlere umut oldu, yoldaş oldu. Belki istese Milletvekili olabilirdi ama Kent’i yönetmek idealinden hiç vazgeçmedi. 2014’ te yaptığı fedakarlığı 2019’ da  örgütün ona yapacağı düşüncesiyle çok çalıştı ama, çok istediği Belediye başkan adaylığından dün itibariyle vazgeçti.

Neden vazgeçtiği çok önemli tabi, sizlere şunu söyleyebilirim.

Adaylığı kesin gözüyle bakılırken,  hayallerine bu kadar çok yaklaşmışken Yıldırım’ ın başvuru yapmamasının en büyük nedeni, bence iki yüzlü insanlar oldu. En başta yazdığım gibi, iyiliğinden kaybetti Yıldırım.

Aday olsa İzmit’ i kazanabilir miydi?  Tartışabilirsiniz ama emin olduğum bir konu var. Seçime son 3 gün kala hasta olup evinde yatmayacaktı. Seçim gecesi Parti binasında ya gençlerle ağlayacaktı ya da sevinç nağraları atacaktı. Bu kenti gençlerle yönetecekti.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ