resim
Reklam
Reklam
Önce Kocaeli

ADALET SARAYI’NIN BİR KISMI TAŞINIYOR

ADALET SARAYI’NIN BİR KISMI TAŞINIYOR

1995 yılından bu yana hizmet veren Kocaeli Adalet Sarayı’nın artık ihtiyaçlara cevap vermediğini söyleyen Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habib Korkmaz, yeni mahkemelere yer açmak için iş mahkemelerini Kanlıbağ’a  taşımak istediklerini söyledi. 

Konuyla ilgili olarak Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ile görüştüklerini belirten Korkmaz, “Kanlıbağ’da icra mahkemelerinin bulunduğu yere taşınma talebimizi ilettik. Adliye Sarayı’nda hizmet veren 7 iş mahkemesi Büyükşehir Belediyesi’nin yer tahsisi yapması halinde Kanlıbağ’a taşınacak. Belediye başkanımızla görüştük. Gerekli çalışmaları yaparak bizi bilgilendirecek. İş mahkemelerinin taşınması sonrası boşalacak katta ihtiyaç duyulan yeni mahkemeler kurarak yargılama süreçlerini en aza indirmek istiyoruzKöseköy’de askeriyeden boşalan alana yeni adliye binası yapmak için çalışmalarımız sürüyor. Avan projesi Adliye Bakanlığı’nca uygun görüldü. Önümüzdeki süreçte ihale hazırlıklarına başlamak, temek atmak istiyoruz” dedi. 

OLUMLU CEVAP VERMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”

Adalet Sarayı’nın bir bölümünün taşınması ile ilgili gerekli adımların atıldığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın da,  “Adliye binasının yer sorunu konusunda Başsavcı Korkmaz’a yardımcı olacağız. Sayın Başsavcımız ve Adalet Komisyonu Başkanımızla bu konuyu ziyaretleri sırasında görüştük. Kanlıbağ’daki yere başka kurumlar da taşınmak istiyor. Yerinde inceme yaptıktan sonra olumlu cevap vermeyi umuyorum” ifadelerine yer verdi. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ